Sylwester we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast (obok Krakowa i Warszawy). Właśnie dlatego, co roku zjeżdżają tu prawdziwe tłumy, aby pobawić się na świeżym powietrzu w noc sylwestrową. Podobnie będzie i w tym roku – organizatorzy spodziewają się około 200 000 osób!

Organizacja imprezy będzie kosztować władze miasta około 1,5 mln zł (znacznie mniej niż w latach ubiegłych). Hasłem przewodnim wrocławskiego sylwestra ma być: „Imperium gwiazd” – a więc już sama nazwa zobowiązuje. Na wrocławskim rynku będzie można zobaczyć m.in. takich artystów jak: Ace of Base (gwiazda wieczoru), Łukasz Zagrobelny, Edyta Górniak, Mrozu, Maryla Rodowicz, Marina Łuczenko, Feel, Afromental, Bajm, Piasek, Patrycja Markowska oraz Anna Wyszkoni. W takim towarzystwie trudno będzie się nudzić!

Ale gwiazdy muzyki to nie jedyna sylwestrowa atrakcja miasta. Wrocław powita bowiem Nowy Rok tanecznym krokiem (i nie chodzi tu bynajmniej o imprezowiczów). Władze miasta zaprosiły do zabawy zespół Volt. Jest to grupa tancerzy prowadzonych przez słynnego choreografa – Agustina Egurrolę. Tak więc zapowiada się również prawdziwe taneczne show!

Na uczestników wrocławskiego sylwestra czekać będzie wiele niespodzianek. Nikogo jednak nie zaskoczy fakt, że wraz z wybiciem północy, w niebo zostanie wystrzelonych setki sztucznych ogni – piękne, kilkuminutowe widowisko. Natomiast na zmarzniętych i zgłodniałych będą czekać stoiska gastronomiczne, gdzie będzie można dostać grzane wino lub piwo, zupę oraz kiełbaski z grilla.

Wrocławski sylwester będzie emitowany przez TVP 2, która jest współorganizatorem imprezy, prowadzonej przez: Macieja Miecznikowskiego, Agnieszkę Szulim, Macieja Kurzajewskiego i Annę Popek.

Scena (specjalnie zaprojektowana na tę okazję) będzie znajdować się niedaleko wrocławskich Sukiennic. W tamtym kierunku najlepiej będzie udać się już około godziny 20.00, bo właśnie wtedy na scenę wyjdą pierwsi artyści. Zabawa potrawa prawdopodobnie do godziny 1.30.

Bezpieczeństwa będą pilnować specjalnie do tego zadania wyznaczeni policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy ochrony, którzy będą sprawdzać „stan posiadania” wszystkich uczestników zabawy przy bramkach wejściowych. Tak więc na wrocławski rynek nie wejdzie nikt, kto zabierze ze sobą: szklane butelki, kubki, własne fajerwerki, ostre narzędzia, środki odurzające, a tym bardziej broń…